Bestsellery
Karabińczyk metalowy

10,00 zł

szt.
Kamizelka obciążeniowa sensoryczna

100,00 zł

szt.
Szczoteczka MEDI-SCRUB do masażu Wilbarger

5,90 zł

Krętlik urządzenie obrotowe

139,00 zł

szt.
Proca latająca rzutka świecąca LED model 2

1,22 zł

Materac składany kolor szary

349,00 zł

szt.
Materac składany kolor granatowy

349,00 zł

szt.
Pierścienie Activity Rings (6szt.)

60,00 zł

Równoważnia drewniana

399,00 zł

szt.
Bezpieczne zakupy
 • Różne formy płatności
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy (10 dni na zwrot towaru)
 • Szyfrowane dane i transakcje
UZYSKAJ DARMOWĄ DOSTAWĘ
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty 24/7) już od 200,00 zł.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Inni klienci kupili również
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

W naszej ofercie musiały znaleźć się hamaki do integracji sensorycznej. To cenione narzędzia powszechnie wykorzystywane zarówno w terapii, jak i do celów rekreacyjnych. Podczas ich użytkowania dziecko odbiera bodźce sensoryczne, rozwija motorykę oraz równowagę. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi produktami.

Hamaki sensoryczne do terapii integracji sensorycznej

Dlaczego warto włączyć do terapii hamaki do integracji sensorycznej?

Oto kilka powodów, dlaczego warto wykorzystywać hamaki sensoryczne:

 • Stymulacja sensoryczna

Hamaki do SI pozwalają na odbiór różnorodnych bodźców sensorycznych - nacisku, ruchu i dotyku. Dzięki temu stymulują zmysły i percepcję dziecka, co ma ogromne znaczenie w terapii zaburzeń sensorycznych oraz trudności w przetwarzaniu bodźców.

 • Rozwój motoryczny

Praca z hamakiem sensorycznym wymaga kontroli równowagi i odpowiedniego manewrowania ciałem w przestrzeni. W ten sposób dziecko rozwija swoje umiejętności motoryczne, czyli koordynację ruchową i umiejętności przestrzenne.

 • Regulacja stanów napięcia

Kołysanie i ruch w hamaku rehabilitacyjnym pomagają w regulacji stanów napięcia i pobudzenia.

 • Uspokojenie i relaks

Hamaki sensoryczne sprzyjają uspokojeniu, redukcji stresu oraz napięcia i lęku poprzez miarowe kołysanie.

 • Poczucie bezpieczeństwa

Hamaki rehabilitacyjne tworzą przestrzeń otulającą dziecko, w której czuje się ono bezpiecznie i komfortowo. To szczególnie ważne dla najmłodszych odczuwających dyskomfort w otwartych przestrzeniach.

 • Radość i zabawa

Przebywanie w hamaku terapeutycznym to świetna, bardzo przyjemna zabawa.

Gdzie można umieścić hamak rehabilitacyjny?

Elastyczny hamak sensoryczny można umieścić w gabinecie czy sali terapeutycznej. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go również w domu prywatnym. Ważne, aby zadbać o odpowiednie środki bezpieczeństwa w związku z jego użytkowaniem oraz przestrzegać wytycznych dotyczących montażu. Hamak rehabilitacyjny umożliwia dziecku codzienny relaks oraz ruch w komfortowym środowisku domowym.

O czym pamiętać, montując hamak SI w domu?

Montaż hamaka sensorycznego powinien być wykonany zgodnie z zaleceniami producenta. Należy dokładnie sprawdzić czy wszystkie elementy są solidne i bezpieczne. W razie wątpliwości, najlepiej skonsultować się z profesjonalistą. Kolejna kwestia to wybór odpowiedniego miejsca montażu. Hamak elastyczny do integracji sensorycznej powinien mieć wokół siebie przestrzeń, która pozwala na swobodne kołysanie. Nie powinien on przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu domowników. Niezbędna jest również regularna konserwacja i kontrola hamaka zgodnie z instrukcjami producenta.

Zanim wybiorą Państwo hamak terapeutyczny warto wcześniej skonsultować się z terapeutą zajęciowym. Z pewnością udzieli on cennych rad dotyczących wykorzystania hamaka. Warto wziąć pod uwagę, że hamaki do SI można dostosować do konkretnych potrzeb dziecka, na przykład poprzez dodanie elementów wizualnych, tekstur, dźwięków czy wibracji. Należy też dopasować wysokość i napięcie hamaka. Zawsze trzeba przestrzegać zaleceń dotyczących maksymalnej wagi użytkownika, korzystać z odpowiedniego wyposażenia ochronnego (na przykład pasów bezpieczeństwa) i zachowywać ostrożność. Hamak elastyczny sensoryczny sprawdzi się także jako przestrzeń relaksu i zabawy dla całej rodziny. Dzieci mogą w nich się bawić, czytać oraz wypoczywać.

Gdzie jeszcze hamak sensoryczny znajduje zastosowanie?

Hamak elastyczny SI to istotny element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych czy terapeutów integracji sensorycznej. Znajduje również zastosowanie w ośrodkach opiekuńczych, domach pomocy społecznej czy placówkach opieki długoterminowej. Stanowi tam one narzędzie terapeutyczne, ale też rekreacyjne. Hamaki terapeutyczne coraz częściej trafiają także do przedszkoli oraz innych placówek edukacyjnych takich jak szkoły specjalne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować hamak do integracji sensorycznej w miejscach o profilu rekreacyjnym, jak choćby w centrach sportowych, klubach sportowych czy salach gimnastyczne, gdzie posłużą dzieciom w różnym wieku o rozmaitych potrzebach.

Sklep Simedica ze sprzętem do integracji sensorycznej

Hamaki rehabilitacyjne powstają z wytrzymałych, bezpiecznych materiałów. Mają różne kształty w zależności od zastosowania. Nasz sklep oferuje wyroby medyczne co potwierdza zarejestrowanie w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie. Wszystkie produkty posiadają deklaracje zgodności CE. Powstają jedynie z atestowanych, wysokiej jakości materiałów według norm unijnych oraz zgodnie z wymaganiami Ustawy o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010r.

Podkreślamy, że indywidualne potrzeby dziecka to kluczowy aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie sprzętu. Tylko właściwie dostosowany i bezpieczny hamak stanie się wartościowym dodatkiem do przestrzeni domowej, przynosząc korzyści zarówno terapeutyczne, jak i rekreacyjne. W razie pytań związanych z naszymi produktami zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy również możliwość dostosowania produktów do konkretnych wymagań naszych klientów. Istnieje również opcja wypożyczenia sprzętu z dowozem oraz instrukcją.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium