Bestsellery
Karabińczyk metalowy

10,00 zł

szt.
Kamizelka obciążeniowa sensoryczna

130,00 zł

szt.
Krętlik urządzenie obrotowe

139,00 zł

szt.
Szczoteczka MEDI-SCRUB do masażu Wilbarger

5,90 zł

Dmuchajka logopedyczna 1szt.

3,20 zł

Cena regularna: 4,00 zł

Najniższa cena: 4,00 zł
Materac składany kolor szary

349,00 zł

szt.
Materac składany kolor granatowy

349,00 zł

szt.
Zabezpieczenie blokada na okno + kluczyk biały

27,00 zł

Pierścienie Activity Rings (6szt.)

76,00 zł

szt.
Bezpieczne zakupy
 • Różne formy płatności
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy (10 dni na zwrot towaru)
 • Szyfrowane dane i transakcje
UZYSKAJ DARMOWĄ DOSTAWĘ
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty 24/7) już od 200,00 zł.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Inni klienci kupili również
Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do

Podwieszane koniki sensoryczne to narzędzia wykorzystywane w terapii sensorycznej oraz w celach edukacyjnych. Wspomagają one rozwój sensoryczny i motoryczny. Podwieszany konik sensoryczny przypomina tradycyjną huśtawkę.

Koniki sensoryczne do terapii integracji sensorycznej

Podwieszany collar kolor granatowy Podwieszany collar kolor granatowy
Producent: SIMEDiCA
Cena:

430,00 zł

szt.
zobacz więcej
Podwieszany collar kolor szary Podwieszany collar kolor szary
Producent: SIMEDiCA
Cena:

430,00 zł

szt.
zobacz więcej
Podwieszany konik kolor granatowy Podwieszany konik kolor granatowy
Producent: SIMEDiCA
Cena:

650,00 zł

szt.
zobacz więcej
Podwieszany konik kolor szary Podwieszany konik kolor szary
Producent: SIMEDiCA
Cena:

650,00 zł

szt.
zobacz więcej
Podwieszany konik wybierz kolor Podwieszany konik wybierz kolor
Producent: SIMEDiCA
Cena:

650,00 zł

szt.
zobacz więcej

Dlaczego warto wybrać podwieszane koniki do integracji sensorycznej?

Istnieje szereg powodów, dla których warto włączyć podwieszane koniki sensoryczne do terapii dziecka. Z pewnością należy się im bliżej przyjrzeć, przed zakupem tego typu sprzętu. Oto zalety koników sensorycznych:

 • Podwieszany konik do SI dostarcza dziecku różnorodnych bodźców sensorycznych. Umożliwia doświadczanie ruchu, nacisku i dotyku, co służy rozwijaniu zmysłów oraz percepcji.
 • Podczas korzystania z koników sensorycznych dzieci muszą aktywnie angażować mięśnie, aby wprawić je w ruch oraz utrzymać równowagę, co przyczynia się do rozwijania motoryki dużej i małej. Co więcej, ruchy w górę oraz w dół pomagają w rozwoju propriocepcji.
 • Podwieszany konik do integracji sensorycznej poprzez miarowe ruchy redukuje stany napięcia i pobudzenia.
 • Koniki podwieszane do terapii są traktowane przez dzieci jak zabawki. Sprawiają im mnóstwo radości podczas wykonywanych ćwiczeń.
 • Oferujemy koniki w różnych wydaniach, dzięki czemu możliwe staje się dostosowanie do potrzeb i preferencji przyszłego użytkownika.

Gdzie wykorzystuje się podwieszane koniki do SI?

Podwieszane koniki najczęściej trafiają do gabinetów terapeutycznych. To narzędzie wykorzystywane podczas zajęć rewalidacyjnych oraz terapii integracji sensorycznej. Koniki podwieszane do rehabilitacji wykorzystuje się także w placówkach edukacyjnych, takich jak szkoły specjalne, przedszkola czy placówki opiekuńcze. W każdym z tych miejsc sprawdzają się jako narzędzie wspomagające proces edukacyjny i rozwijające zdolności motoryczne u dzieci. Z kolei w placówkach opiekuńczych i ośrodkach rehabilitacyjnych traktuje się je jako pomoc w rehabilitacji oraz wspieraniu zdolności ruchowych oraz sensorycznych osób z różnymi problemami zdrowotnymi.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby podwieszany konik stał się jednym z elementów wyposażenia w parku rozrywki czy innym miejscu służącym rekreacji. Z pewnością dostarczy dzieciom mnóstwo radości oraz zapewni tak istotną stymulację sensoryczną. Dotyczy to również przedszkoli, żłobków, a nawet sal gimnastycznych, w których przydadzą się podczas zajęć sportowych i ruchowych.

Podwieszany konik do integracji sensorycznej w domu

Podwieszane koniki sensoryczne coraz częściej stają się elementem wyposażenia w domach czy mieszkaniach prywatnych. To świetny wybór, ponieważ środowisko domowe jest bezpieczne i znane dziecku – dzięki temu terapia może okazać się szczególnie efektywna. Koniki podwieszane do rehabilitacji montuje się w obszernych pomieszczeniach, a nawet w ogrodzie. Należy jednak pamiętać o profesjonalnym montażu konika za pomocą łańcucha lub linki, a także pozostawieniu wokół niego wolnej przestrzeni. Bezpieczeństwo osoby korzystającej z narzędzia jest najważniejsze. W razie wątpliwości związanych z montażem, warto skonsultować się z profesjonalistą, który może zapewnić odpowiednią pomoc i wskazówki.

Podwieszane koniki sensoryczne okrągłe czy kwadratowe?

Wiele osób planujących zakup tego narzędzia, staje przed podobnym dylematem. Okrągły kształt może pomagać w tworzeniu poczucia otulenia, a ruchy kołyszące działają uspokajająco oraz stymulują zmysły. Koniki sensoryczne okrągłe mogą mieć różne tekstury, wzory i elementy wizualne, poprzez które lepiej wspierają rozwój sensoryczny i motoryczny. Podwieszane koniki sensoryczne kwadratowe mogą dodatkowo wpływać na wrażenia sensoryczne poprzez dostarczanie różnych punktów nacisku w porównaniu do koników o innych kształtach.

Przed zakupem skonsultować się z terapeutą zajęciowym, specjalistą ds. terapii sensorycznej lub specjalistą SIMEDiCA, aby dowiedzieć się więcej o konkretnych produktach i ich potencjalnych korzyściach w kontekście terapii lub stymulacji sensorycznej. Zachęcamy również do zwrócenia uwagi na podwieszany collar do terapii.

Sklep SIMEDiCA – bezpieczne narzędzia do terapii

Dostępne w naszym sklepie koniki podwieszane do terapii są wyrobami medycznymi zarejestrowanymi w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie. To produkty z deklaracją zgodności CE. Powstają wyłącznie z atestowanych, wysokiej jakości materiałów według norm unijnych oraz zgodnie z wymaganiami Ustawy o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 r.

Podkreślamy, że korzystanie z koników zawsze powinno odbywać się pod opieką terapeuty lub osoby dorosłej. Wynika to z faktu, że terapia sensoryczna wymaga indywidualnego podejścia zgodnego z potrzebami konkretnej osoby. Terapeuci zajmujący się terapią sensoryczną są w stanie stworzyć odpowiedni plan leczenia dla osoby z zaburzeniami w tym obszarze. W razie pytań związanych z naszymi sprzętami zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałymi akcesoriami z kategorii akcesoriów podwieszanych. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium