Bestsellery
Karabińczyk metalowy

10,00 zł

szt.
Kamizelka obciążeniowa sensoryczna

100,00 zł

szt.
Szczoteczka MEDI-SCRUB do masażu Wilbarger

5,90 zł

Krętlik urządzenie obrotowe

139,00 zł

szt.
Proca latająca rzutka świecąca LED model 2

1,22 zł

Materac składany kolor szary

349,00 zł

szt.
Materac składany kolor granatowy

349,00 zł

szt.
Pierścienie Activity Rings (6szt.)

60,00 zł

Równoważnia drewniana

399,00 zł

szt.
Bezpieczne zakupy
 • Różne formy płatności
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy (10 dni na zwrot towaru)
 • Szyfrowane dane i transakcje
UZYSKAJ DARMOWĄ DOSTAWĘ
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty 24/7) już od 200,00 zł.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Dostępne w SIMEDiCA podwieszane platformy sensoryczne to narzędzia stymulujące zmysły, wspierające rozwoju sensorycznego u dzieci. Zapraszamy do sprawdzenia, jakie platformy podwieszane do terapii oferujemy.

Platformy sensoryczne podwieszane do integracji sensorycznej

Platforma sensoryczna PuzzleLab Platforma sensoryczna PuzzleLab
Producent: SIMEDiCA
Cena:

445,00 zł

szt.
zobacz więcej
Platforma sensoryczna TextureLab Platforma sensoryczna TextureLab
Producent: SIMEDiCA
Cena:

460,00 zł

szt.
zobacz więcej
RUCHOMA KŁADKA, PODWIESZANY MOSTEK RUCHOMA KŁADKA, PODWIESZANY MOSTEK
Producent: SI
Cena:

729,00 zł

szt.
zobacz więcej
Platforma round medium kolor szary Platforma round medium kolor szary
Producent: SIMEDiCA
Cena:

435,00 zł

szt.
zobacz więcej

Dlaczego warto wybrać podwieszane platformy do integracji sensorycznej?

Korzystanie z platformy sensorycznej do rehabilitacji wiąże się z szeregiem korzyści dla dziecka. Warto się im przyjrzeć:

 • Stymulacja sensoryczna

Platformy sensoryczne do rehabilitacji zaprojektowano z myślą o dostarczaniu dziecku rozmaitych bodźców sensorycznych, takich jak dotyk, nacisk, ruch i wibracje. Te z kolei pozytywnie wpływają na zmysły oraz percepcję.

 • Rozwój umiejętności motorycznych

Używanie platformy sensorycznej wspiera rozwój umiejętności motorycznych, takich jak równowaga, koordynacja ruchowa i umiejętność manipulowania obiektami.

 • Regulacja stanów napięcia

Platformy do SI podwieszane pomagają w regulacji stanów napięcia i pobudzenia, dlatego sprawdzają się jako narzędzie uspokajające.

 • Radość i zabawa

Dla wielu dzieci praca z platformą to doskonałe źródło radości i rozrywki.

 • Różnorodność sensoryczna

Podwieszana platforma sensoryczna może mieć ciekawie ukształtowaną powierzchnię. Rozmaite tekstury, elementy wibracyjne czy punkty zmieniające światło, zapewniają różnorodność bodźców.

 • Terapia

Platformy sensoryczne do rehabilitacji to cenny element w pracy nad specyficznymi wyzwaniami sensorycznymi danej osoby. Świetnie też wspomagają inne techniki terapeutyczne.

Gdzie wykorzystuje się platformy do integracji sensorycznej podwieszane?

Dostępne w naszym sklepie podwieszane platformy do SI znajdują zastosowanie w różnych miejscach i przestrzeniach. Najczęściej wykorzystuje się je w gabinetach terapeutycznych oraz salach terapii integracji sensorycznej, gdzie stanowią integralny element programu terapeutycznego, umożliwiający rozwijanie umiejętności sensorycznych oraz integrację bodźców.

Podwieszane platformy do integracji sensorycznej to także cenny element wyposażenia w placówkach edukacyjnych takich jak szkoły specjalne czy przedszkola. To znakomite narzędzie wspomagające proces edukacyjny i rozwijające zdolności motoryczne u dzieci! Coraz częściej można je też spotkać w zwykłych szkołach, gdzie przydają się w czasie zajęć sportowych. Podwieszana platforma sensoryczna może również trafić do dowolnej placówki opiekuńczej bądź ośrodka rehabilitacyjnego, gdzie przyda się w leczeniu dzieci zmagających się z różnymi problemami zdrowotnymi. Placówki rekreacyjne również mogą wykorzystać podwieszane platformy do SI. W parkach rozrywki oraz centrach zabaw dostarczają one dzieciom mnóstwo radości i zabawy.

Platformy sensoryczne do terapii domowej

Dla dzieci korzystających z terapii w domowym środowisku platformy do SI podwieszane można zamontować w odpowiednich, przestronnych przestrzeniach, na przykład w pokoju terapeutycznym bądź w ogrodzie. Oczywiście podwieszane platformy sensoryczne w warunkach domowych mogą stanowić tylko dodatek do terapii prowadzonej w gabinecie ze specjalistą.

Jak montować platformy do integracji sensorycznej podwieszane?

Oto ogólne kroki montażu platformy sensorycznej:

   1. Wybór odpowiedniej lokalizacji. Powinno to być pomieszczenie lub przestrzeń, która zapewni odpowiednią ilość miejsca dla platformy oraz swobodny ruch wokół niej.
   2. Ocena struktury podłoża. Powinno być stabilne i wytrzymałe.
   3. Wybór mocowania. W zależności od rodzaju platformy i konstrukcji, może być mocowanie na sufitowych hakach, na specjalnych ramach, na ścianach lub innych elementach konstrukcyjnych.
   4. Montaż mocowań. Zgodnie z instrukcjami producenta, należy przystąpić do montażu mocowań.
   5. Montaż platformy. Po zamocowaniu mocowań, następuje montażu samej platformy sensorycznej. Kluczowe są tu instrukcje producenta!
   6. Sprawdzenie bezpieczeństwa po zakończonym montażu.
   7. Testowanie platformy. Należy sprawdzić, czy działa ona poprawnie i dostarcza odpowiednich bodźców.
   8. Konserwacja. Platformy podwieszane do terapii wymagają regularnych kontroli i konserwacji, aby pozostały bezpieczne dla dzieci.

Platformy sensoryczne do rehabilitacji od SIMEDiCa

Platformy sensoryczne mogą mieć różne formy i cechy, a ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb oraz celów terapeutycznych w przypadku danego dziecka. Przed wprowadzeniem platformy sensorycznej do rehabilitacji (lub innych celów) zawsze warto skonsultować się z terapeutą zajęciowym. Pomoże on dostosować narzędzie do indywidualnych potrzeb dziecka, a następnie stwierdzi, że jest one bezpieczne i prawidłowo używane.

Podkreślamy, że nasz sklep oferuje wyroby medyczne. Jesteśmy zarejestrowani w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie. Wszystkie produkty SIMEDiCA mają deklaracje zgodności CE, są produkowane wyłącznie z atestowanych, wysokiej jakości materiałów według norm unijnych oraz zgodnie z wymaganiami Ustawy o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 r. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji lub wsparcia. Jesteśmy do dyspozycji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium